Štěpán Krkoška - Siberian Husky Závodní team

Mistrovství Světa WSA - Zuberec - 23.-26.2.2012

MS Zuberec, B1 - 2.místo

MS Zuberec, C1 - 3.místo

Štěňata Dalia - 13.1.2012

13.1.2012 se feně Dalii narodilo 7 štěnat, šest pejsků a jedna fenka. Otec štěnat se jmenuje Fugitive's Washo a pochází z Francie.

5 štěnat jsem si ponechal na další chov a závody. Dva pejsci odcestovali do zahraničí k novým majitelům.

Pes Justy je u Dity Hejcman a René Webera ve Švýcarsku, psa Joea má Patrick Logeais ve Francii.

Joe a Patrick Logeais

Mistrovství Světa WSA 2012 se koná v Zuberci na Slovensku (Západní Tatry).

Mistrovství Německa - Frauenwald - 11.-12.2.2012

O víkendu 11.-12.2 se konaly závody Mistrovství Německa ve Frauenwaldu. Zůčastnilo se 140 závodníků ze 7 zemí - České republiky, Polska, Rakouska, Belgie, Holandska, Francie a Německa.

Jako obvykle jsem startoval v B1 a C1, konkurence byla velká. Startovalo se podle kategorií, ale dohromady s alaskány. V kategorii B se šesti psy bylo celkem 33 startujících. Mezi alaskány jsem obsadil skvělé 2.místo, v čistokrevných sibiřský husky 10. místo. Vyhlášení v kat.B1 - 1. míso Krkoška Štěpán, 2.míso Birkel Andi, 3.místo Weyandt Paul.

V kat.C startovalo 28 muscherů, v čistokrevných jsem skončil na 2.místě.

1.místo Surowka Mateusz (Polsko) a 3.místo Wojcik Dagmar (Německo)

RSSC Rakousko

Zůčastnil jse se 3 závodů v Rakousku - Gaberl, Sandl, Angerberg.
Tyto tři závody organizoval klub RSSC - Rakousko. Hlavním sponzorem závodů byla firma Happy Dog.
Všechny tři závody se bodovaly a na závěr v Angerbergu byli vyhlášeni tři nejlepší musheři, kteří získali nejvíce bodů.
Gaberl: 21.-22.1.2012
Gaberl je velmi pěkné místo na závody psích spřežení, tak i na sjezdové lyžování a turistiku. Na závodech byla velká atmosféra a televizní média. Přijelo se podívat okolo 8 500 tisíce diváků.
Trasa byla perfektně připravená, měřila 13.7 km a 7 km. Umístil jsem se v
B1 na 1.místě a v C1 na 3.místě.
Po závodech jsem zůstal celý týden s Alexem Serdjukovem a využili tras k tréninku. V pátek jsem přejel na další závody do Sandlu.
Sandl: 28.-29.1.2012
Nejvíce závodníků se zůčastnilo v Sandlu - 85 musherů z 5 států.
Vybojoval jsem 1.misto v B1 a 3.místo v C1. V pondělí jsem přejel na třetí závody do Angerbergu, kde jsem znovu využil tras k tréninku.
Angerberg: 4.-5.2.2012
S takovou trasou jaká je v Angerbergu jsem se ještě nesetkal na žádných závodech. Hodně,hodně rychlá, možná 1 metr převýšení, kupodivu i psům se tato trasa líbila. Délka tras 11 km a 7 km.
Umístil jsem se v B1 na 1.místě a v C1 na 3.místě.
Huber Daniel z Rakouska, který startoval v kategorii skijorink, měl ode mě půjčeného Inuka a Charlie a vybojoval 1.místo.
Celkové bodové hodnocení v poháru RSSC Cup 1.místo Alex Serdjukov, 2.místo Štěpán Krkoška, 3.místo Daniel Huber.

Za 1., 2. a 3 místo jsme dostali sáně Rotter Speed Sled.

Polsko - Jakuszyce - 5. - 8.1.2012

5-8.1.2012 se konaly 4 etapové závody v Jakuszycích (Husqvarna Tour-Polsko).
Závody byly rozděleny do těchto kategorií: Mid 12 psů a 6 psů, Sprint 12 psů a
6 psů.
Trasa pro Mid byla dlouhá 30 km a Sprint 13 km. Trať byla náročná, během čtyř dnů napadlo půl metru sněhu.
Já jsem startoval na trase 13 kilometrové se 6 psy. Měl jsem dva týmy a umístil jsem se na 2. a 3. místě.

Závod Horní Mísečky - 17.12.-18.12.2011

V polovině prosince jsem se zúčastnil prvních závodů na sněhu v Horních Mísečkách v Krkonoších. Na těchto závodech jsem se poprvé setkal s hromadným startem, v každé kategorii zvlášť. Mí psi to zvládli bez problémů.

V kategorii B1 jsem zajel 1. místo, v kategorii C1 3. místo.